Фірмовий магазин Klipsch в Україні
+38 (050) 391-12-93 +38 (067) 201-96-04
ПН-ПТ 9:00-21:00 СБ-НД 11:00-18:00
Замовити дзвінок
ru ua
0
0
0

Тест колонок Klipsch RP-8000F: брутальний, але мінливий характер

Тест колонок Klipsch RP-8000F: брутальный, но переменчивый характерУ світі залишилося не так вже й багато Hi-Fi-компаній, що зберегли, так би мовити, «династичну чистоту». Мається на увазі, що вони, по-перше, продовжують випускати то, з чого все і починалося, по-друге, розробляють (принаймні) ці продукти все в тій же країні і, по-третє, очолюються якщо і не засновником, то його близьким родичем, що носять те ж прізвище, що і дала назву торгової марки. Klipsch - саме така компанія, а в наступному році їй виповниться 75 років. З урахуванням цього фактора вона і зовсім унікальна.

 

А ще Klipsch - це одночасно збереження традицій і новаторство. Бренд асоціюється з рупорами і помітними диффузорами динаміків фірмового «мідного» кольору, який, до слова, можна виявити і в обробці інших продуктів компанії - наприклад, навушників-вкладишів. А в її великому асортименті знайдуться як ретро-моделі (в тому числі і найперша - Klipschorn), так і бездротові АС з голосовим управлінням або саундбари.

Однак основою каталогу є велике сімейство Reference - акустики для домашнього кінотеатру і стереосистем, яке підрозділяється на серії Premier і Base. Пару років тому воно було повністю оновлено, і знайомство з його останньою версією починається з флагманської моделі лінійки Premier Klipsch RP-8000F.

Ця акустика досить значних габаритів (особливо вражає глибина корпусів), які підійдуть для установки в великому приміщенні. З захисними решітками колонки виглядають простими паралелепіпедами, але якщо їх зняти - оку буде, на чому зупинитися.

Корпуси, виконані з MDF, пропонуються в обробці якісної вінілової плівкою під ебенове дерево або горіх

Перш за все, звичайно, на яскравих диффузорах СЧ / НЧ-динаміків, виконаних з металокераміки з мідним покриттям, а також на розташованому над ними фірмовому гібридному рупорі Tractrix. Він являє собою конусну воронку у внутрішній частині і чотирикутну усічену піраміду з плавно вигнутими гранями - у зовнішній. Ця передня частина виготовлена ​​з литого під тиском і приємного на дотик силікону, демпфуючого резонансні коливання і усуває виникаючі через них шуми.

 

Три динаміки, дві полоси

У центрі рупора видніється титановий купол фірмового дюймового компресійного твітера з прикриває його фазовиравнівателем ретельно розрахованої форми. Він виконує функцію механічного фільтра і дозволяє оптимізувати амплітудно-частотну характеристику ВЧ-модуля. Цей випромінювач оснащений ефективною магнітною системою, а застосована в ньому фірмова технологія LTS (Linear Travel Suspension) забезпечує поршневий рух купола в широкому діапазоні частот. Його вентильований корпус перешкоджає встановленню стоячих хвиль за тильною стороною мембрани.

Динаміки і рупор вбудовані в монолітну товсту передню панель без видимих ​​елементів кріплення, а захисні решітки утримуються на місці магнітами. Тонкі окружності «мідного» кольору підкреслюють своєрідну гармонію цих конструктивних елементів

Рупорне оформлення, підвищує ефективність роботи твітера, а також продумана конструкція останнього дозволили встановити частоту налаштування кросовера на значенні 1,75 кГц, а середній і нижній піддіапазони доручити двом ідентичним 20-см динамікам без розділу смуг для них. Для підтримки басів передбачене фазоінверторне акустичне оформлення з прямокутним портом, виведеним на задню панель. Профіль його вихідного розтруба - та ж, що і у рупора Tractrix, що в даному випадку дозволяє знизити рівень турбулентних шумів.

У Klipsch RP-8000F характерна і впізнавана зовнішність. При цьому відчувається увага до деталей і естетичним акцентів, що робить їх дизайн гармонійним і привабливим, незважаючи на деяку громіздкість їх корпусів.

 

Мінливий характер

У кімнаті прослуховування, цілком придатною за розмірами для Klipsch RP-8000F, їх партнерами по Аудіотракт стали CD-програвач Lyngdorf CD-2 і два інтегрованих підсилювача: Parasound HINT 6 і гібридний Magnat RV-4 з ламповим підсилювачем. Як виявилося, характер звучання цих АС в значній мірі визначається вибором підсилювача.

З HINT 6 на перший план виходять енергійність, подача басів, динамічний розмах і ритмічність. Альбом «Black Holes and Revelations» групи Muse звучить просто чудово. Колонкам дарма ступеневу наростання гучності, властиве композиціям цього диска, і її не доводиться налаштовувати на початку, щоб потім не хапатися за пульт, щоб уникнути спотворень. Їх просто немає - принаймні, до тих пір, поки терплять вуха (і сусіди).

Потужні ритми пружні, в їх бас основі виявляються раніше не помічені деталі. Музична сцена масштабна і добре організована, НЧ не заступають вокал, голос соліста артикульовані, виразний, його образ чітко сфокусований. В аранжуваннях цих пісень багато цікавих електронних ефектів, але в даному випадку їх не тягне розглядати, оскільки емоції і драйв беруть верх.

Концертний запис на CD «Toute la musique» Патрісії Каас переносить слухача в наповнений людьми зал: публіка бурхливо зустрічає перші гітарні рифи, що заповнюють навколишній простір, а потім і саму співачку. Вагомі баси пробирає до кісток - в них також виявляється багато нового. Хріпловатий голос звучить жваво і емоційно: однаково чудово подаються і неквапливі композиції в стилі балади або блюзу, і прямо-таки важкий рок з могутніми відточеними ритмами і гострою атакою. І знову - жодних обмежень в гучності, крім ваших власних.

Але ось подача класичної музики дещо розчарувала: позначилися стримана мікродінаміка, рівні верху, а також не цілком точно тонально збалансована середина. «Реквієм» Дж. Верді в деяких моментах вражає дуже сильно. Наприклад, «Dies Irae» дійсно лякає своєю раптовістю і невідворотністю: барабани б'ють різко і потужно, голоси хору кидаються з боку в бік по сцені, динамічні наголоси ставляться точно і виразітельно. Однак два жіночих вокала, які співають в октаву «Agnus Dei», хоча і цілком виразні, але не утворюють необхідного гармонійного єдності. До того ж у сопрано більше деталей - та й чути цю солістку краще, ніж меццо-сопрано.

Все рішучим чином змінилося після підключення RP-8000F до підсилювача Magnat RV-4. Ці Klipsch начебто зустріли старого друга - адже рупорними оформлення динаміків в ті роки, коли утворилася компанія, давало можливість малопотужним ламповим підсилювачів надійно управляти колонками. RV-4 з його 110 Вт (на 8 Ом) навряд чи потребує такої підтримки, однак лампи в його вхідному каскаді явно припали до смаку цим АС.

Колонки встановлюються на литі алюмінієві платформи з інтегрованими ніжками. Вони забезпечують корпусам невеликий нахил назад

Звучання набуло ту вишуканість, якої йому бракувало. Істотно покращилася мікродінаміка, а також фокусування і організація музичної сцени. Верху придбали тонку промальовування і округлість; середина також стала більш детальної і виразною. Зміни динаміки стали тонше, з'явилося більше нюансів. Ці метаморфози самим позитивним чином позначилися на виконанні «Реквієму»: воно стало і інформативним, і приємним слуху.

Надбавка якості звуку за цими пунктами відзначалася на всіх раніше прослуханий матеріалі - при цьому варто відзначити, що бас залишився таким же глибоким, але додав в текстурності. У дуже чутливою до точності відтворення запису «Кармен-сюїти» Бізе-Щедріна все встало на свої місця: струнні знайшли милозвучність і природність, перкусія - різноманітність і впізнаваність, сцена - об'ємність і легкість.

Тонке промальовування пішло на користь і композиціям Muse - вони не втратили драйву, але завдяки підвищенню детальності стали цікавіше. Однак динаміка стала не такою вибуховою і легкої на підйом, а на дуже високій гучності часом виникали спотворення.

Висновок

Klipsch RP-8000F відмінно підійдуть для заповнення музикою великого приміщення. Вони вміють грати голосно, енергійно, ритмічно, і наділені глибоким вагомим басом.

Вони також відрізняються досить високою чутливістю, що полегшує вибір відповідного для них підсилювача. При цьому слід мати на увазі, що він може істотно вплинути на характер звучання колонок і навіть визначити їх жанрові уподобання.

Можна припустити, що з ламповими моделями RP-8000F будуть менш гучними, зате більш вишуканими і детальними. Тим цікавіше стане пошук відповідного для них напарника з урахуванням власних смаків і жанрових переваг.

Переваги: ​​потужна динаміка, стрімка атака, ритмічність, глибокий вагомий бас, масштабна сцена, що запам'ятовується.

Недоліки: вимагають ретельного підбору підсилювача, який і визначить остаточно їх характер.

 

Паспортні данні

  • Конструкція: двохсмугові фазоінверторний підлогові АС
  • Чутливість: 98 дБ
  • Частотний діапазон: 32 Гц - 25 кГц
  • Максимальна потужність: 150 Вт (до 600 Вт короткочасно)
  • Опір: 8 Ом
  • Габарити: 28х109,5х45 см
  • Маса: 27,2 кг
13.04.2021
Швидка доставка
Доставимо кур'єром або в пункт видачі замовлень на наступний день
Гарантія повернення
Товар, що не підійшов, Ви завжди можете повернути протягом 14 днів
Оригінальна продукція
Усі товари сертифіковані від виробника, гарантія 2 роки
У Вас є питання?
У робочий час наші фахівці готові відповісти на Ваші питання